W lasach sosnowo-dębowych odkrywamy Poddąbie

Poddąbie schowane jest w lasach sosnowo-dębowych. Dojeżdża się do niego czterokilometrową, wąską drogą, która wije się między drzewami i kończy się bardzo drastycznie, ponieważ dojechać można nią na sam szczyt klifu, gdzie wieś jest usytuowana. Poddąbie to naprawdę niewielka lokalizacja, ale jej baza noclegowa powoduje, że ilość mieszkańców w lecie rośnie tutaj dosłownie kilkukrotnie. Najwięcej z nich zatrzymuje się w domach gościnnych oraz w kwaterach prywatnych. Większych inwestycji na razie się tutaj nie planuje, ale za niedługo powinno powstać kilka gospodarstw agroturystycznych. O noclegi warto zadbać ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ Poddąbie jest typową oazą położoną z dala od wielkiego, bałtyckiego tłoku i wiele osób jest chętnych na ucieczkę w dzicz.

Największą atrakcją wsi jest oczywiście sam klif, który w najwyższym punkcie ma ponad trzydzieści metrów wysokości. Zaraz pod nim działa zupełnie dobrze przygotowana plaża. Jest to kąpielisko strzeżone, przy którym znajdują się też lokale gastronomiczne i nawet mała wypożyczalnia drobnego sprzętu pływającego.
Warto na chwilę też odejść od morza i zapoznać się z samą wsią oraz jej okolicami. Turysta zobaczy tutaj między innymi znakomite przykłady drewnianej architektury sakralnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *